MESA/TESE, mikroTESE

MESA (Microsurgical Epididymal Sperm Aspiration) mikrochirurgické odsátí spermií z nadvarlete, TESE (TEsticular Sperm Extraction) chirurgické získání spermií z varlete.

U mužů, kteří nemají v ejakulátu žádné spermie (azoospermie), je možné nalézt spermie přímo ve varlatech. Šance na úspěch se zvyšuje po hormonální přípravě a při použití nejmodernější mikrochirurgické metody mikroTESE. Celková šance na nález spermií u obstrukční azoospermie je přes 95 % a u neobstrukční azoospermie kolem 55 %.

Operace

MESA/TESE probíhá v celkové anestezii, operační rána je na jedné polovině nebo na obou polovinách šourku. Pod kontrolou mikroskopu je nejprve odsát obsah nadvarlete a posléze je pod mikroskopem prohledána tkáň varlat. Z okrsků, ve kterých je pravděpodobný vývoj spermií, jsou odebrány mikroskopické vzorky a odeslány k dalšímu zpracování v IVF laboratoři. Laboratoř během výkonu hlásí počet a kvalitu spermií ve vzorcích. Metodou mikroTESE lze prohledat obsah varlat kompletně s minimálním poškozením varlete. Šance na nález spermií u metody mikroTESE je nejvyšší, je vhodné ji použít u nejzávažnějších případů.

Délka výkonu

MikroTESE trvá cca 2 hodiny.

Po výkonu

Po probuzení z celkové anestezie je možné propuštění za 5 hodin. Následující dva dny je vhodné dodržovat klidový režim a po 14 dní omezit sportovní aktivity. Doporučení stran pooperační péče jsou uvedena zde.

Hospitalizace

Hospitalizace není nutná. MESA/TESE probíhá v ambulantním režimu.

Cena MESA/TESE

37.500,- Kč.
Cena je za celý balíček (výkon, anestezie, hotelové služby, zamražení spermií, případné vyskladnění spermií k převozu a následná kontrola). Pokud se spermie při výkonu nenaleznou, vracíme poplatek 5.000,- Kč za nekonzumované služby. V ceně zákroku není případný převoz spermí na jinou kliniku.

Klinika

Výkony MESA/TESE a mikroTESE provádíme v klinickém centru Iscare, Praha.
Bližší informace naleznete zde.

Lékaři

MESA/TESE i mikroTESE provádí Dr. Bittner, Dr. Zámečník a Dr. Čapka.

Odborný článek o chirurgické extrakci spermií

Extrakce spermií- Urologie pro praxi

Urologie pro praxi

MESA/TESE, mikroTESE

Naše profesionalita je klíčem k vaší spokojenosti

Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.