MESA/TESE, mikroTESE

MESA (Microsurgical Epididymal Sperm Aspiration) mikrochirurgické odsátí spermií z nadvarlete, TESE (TEsticular Sperm Extraction) chirurgické získání spermií z varlete.

U mužů, kteří nemají v ejakulátu žádné spermie (azoospermie), je možné nalézt spermie přímo ve varlatech. Šance na úspěch se zvyšuje po hormonální přípravě a při použití nejmodernější mikrochirurgické metody mikroTESE. Celková šance na nález spermií u obstrukční azoospermie je přes 95% a u neobstrukční azoospermie kolem 55%.

Operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii, operační rána je na jedné polovině nebo na obou polovinách šourku. Pod kontrolou mikroskopu je nejprve odsát obsah nadvarlete a posléze je pod mikroskopem prohledána tkáň varlat. Z okrsků, ve kterých je pravděpodobný vývoj spermií, jsou odebrány mikroskopické vzorky a odeslány k dalšímu zpracování v IVF laboratoři. Laboratoř během výkonu hlásí počet a kvalitu spermií ve vzorcích. Metodou mikroTESE lze prohledat obsah varlat kompletně s minimálním poškozením varlete.

Délka výkonu

Výkon trvá cca 2 hodiny.

Po výkonu

Po probuzení z celkové anestezie je možné propuštění za 5 hodin. Následující dva dny je vhodné dodržovat klidový režim a po 14 dní omezit sportovní aktivity. Doporučení stran pooperační péče jsou uvedena zde.

Hospitalizace

Výkon probíhá v ambulantním režimu.

Cena

33.500,- Kč (pokud se spermie při výkonu nenaleznou, vracíme poplatek za mrazení spermií 3.500,- Kč).

Andrologická klinika

Naše profesionalita je klíčem k vaší spokojenosti

Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.