Naše doporučení

Pro maximální efekt léčby je vhodné do léčebného plánu zařadit doplňky stravy zlepšující účinnost léčby, přípravky na hojení ran a rehabilitační pomůcky.

Probiotika

Při některých výkonech podáváme jednorázově antibiotika, v rizikových případech je antibiotická léčba delší. Antibiotika zabraňují růstu bakterií a svým působením snižují šanci na zánět v operované oblasti, ale také snižují počet přátelských bakterií sídlících ve střevě, což může mít za následek průjmy a zhoršení stavu imunity. Z tohoto důvodu je vhodné po každé operaci, zejména při použití antibiotik, užívat probiotika- tělu vlastní přátelské bakterie ideálně v kombinaci s prebiotiky- potravou pro střevní baktérie. Tyto kombinované preparáty se nazývají symbiotika. Na českém trhu je množství preparátů, doporučeníhodný je Biopron 9 Premium.
Biopron, prosím, užívejte 2x denně, ideálně s jídlem mezi dávkami antibiotik. Po ukončení antibiotické léčby je vhodné symbiotika užívat alespoň další 3 dny.

Symbiotika Biopron

Léčba otoku

Šourek je struktura velmi náchylná ke vzniku otoku. Každý výkon je provázen vznikem menšího či většího otoku. Pro vstřebání otoku je důležité se vyvarovat velké fyzické zátěže a používat elastické spodní prádlo, které je vhodné nosit až do vstřebání otoku. Ústup otoku je možné urychlit užíváním aescinu. Jedná se o přírodní látku, výtažek z kaštanu koňského, která normalizuje propustnost kapilár a působí proti zánětu. Máme dobré zkušenosti s volně prodejným lékem Aescin-Teva.
Aescin je vhodné užívat 3x denně 2 tablety až do úplného ústupu otoku.

Aescin Teva proti otoku

Heřmánek

Rány na penisu a šourku je vhodné po sejmutí bandáže 2x denně koupat ve vlažném odvaru z květů heřmánku pravého. Koupele přispívají k vysušení rány a působí protizánětlivě.

Květy heřmánku pravého

Masáže jizvy

Po chirurgickém zákroku je třeba o jizvu pečovat, aby funkční i estetický výsledek byl co nejlepší. Po odstranění stehů doporučujeme 3 - 4x denně masáže jizvy malým množstvím krému Scar Esthetique. Přípravek je možné volně zakoupit v lékárně.

Scar Esthetique

Antioxidanty

Oxidační stres má negativní vliv na počet, morfologii a pohyblivost spermií a také na kvalitu genetické informace přenášené spermiemi. Oxidační stres je způsoben kouřením, záněty, varikokélou a mnoha dalšími příčinami. I při odstranění všech vyvolávajících faktorů je dobré kvalitu spermiogramu podpořit užíváním antioxidantů. Ty obsahují látky, které mají samy o sobě schopnost neutralizovat kyslíkové radikály nebo napomáhají mechanismům s antioxidační aktivitou. Odborný článek o vlivu oxidačního stresu na kvalitu spermií naleznete zde.

Problémem všech výživových doplňků je jejich nedostatečný průkaz účinnosti kvalitními studiemi, tedy chybí hodnověrná data, která by jejich účinnost prokazovala. Seznam výživových doplňků na českém trhu majících za cíl zlepšení kvality spermií je uveden zde. Za nejlepší přípravek, vzhledem k doloženým datům ze studieCALOGERO, A. E., et al. Myoinositol improves sperm parameters and serum reproductive hormones in patients with idiopathic infertility: a prospective double‐blind randomized placebo‐controlled study. Andrology, 2015, 3.3: 491-495., považujeme Folandrol. Foladrol užívejte 1x denně, po dohodě s lékařem lze navýšit dávkování na jeden sáček ráno a večer. Bližší informace naleznete na Folandrol.cz.

Antioxidanty ke zlepšení kvality spermií Folandrol

Podtlakový erektor

Dříve se "vakuové pumpy" používaly jako léčba poruchy erekce, dnes tyto přístroje využíváme zejména pro rehanilitaci penisu po operacích či při léčbě zahnutí penisu. Optimální k tomuto účelu je přístroj Rehabi německé firmy Medintim.

Rehabi vacuum trainer

Penilní extender

Penilní "natahovače" používáme po nekterých typech operací- zejména po korekci deviace penisu za použití záplaty a u řešení zanořených penisů. Nošení tohoto trakčního zařízení po výkonu ummožní bezproblémpvý pooperační průběh a dobrý výsledek operace. Doporučujeme penilní extendery AndroPenis.

Penilní extender

Naše doporučení jsou vedena pouze snahou o výběr co nejlepšího medikamentu či zdravotnického prostředku, nejsme v majetkovém spojení s žádným z výrobců, ani nejsme finančně odměňováni za naše doporučení.

Doporučení pro pacienty po operaci v tisknutelné formě naleznete zde.

Andrologická klinika

Komplexní péče o mužské reprodukční zdraví

Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.