MiniMESA/TESE

MiniMESA (Microsurgical Epididymal Sperm Aspiration) minimálně invazivní mikrochirurgické odsátí spermií z nadvarlete, TESE (TEsticular Sperm Extraction) chirurgické získání spermií z varlete.

Tento minimálně invazivní zákrok je vhodný u mužů, jejichž kvalita varlat je velmi dobrá, ale nedochází u nich k výronu semene, nebo se u nich z jiného důvodu nemohou dostat spermie do ejakulátu- například stavy po vazektomii.

Operace

MiniMESA/TESE probíhá v celkové anestezii. Z řezu menšího než je varle se odsají spermie z kanálků nadvarlete a drobným řezem se získají kanálky varlete. Materiál je v laboratoři použit k zamrazení a následně k oplození vajíček. Oproti výkonu MESA/mikroTESE je zákrok méně invazivní a kratší. Probíhá většinou jen na jednom varleti a z menší operační rány.

Délka výkonu

MiniMESA/TESE trvá cca 30 minut.

Po výkonu

Po probuzení z celkové anestezie je možné propuštění za 5 hodin. Následující dva dny je vhodné dodržovat klidový režim a po 14 dní omezit sportovní aktivity. Doporučení stran pooperační péče jsou uvedena zde.

Hospitalizace

Hospitalizace není nutná. MiniMESA/TESE probíhá v ambulantním režimu.

Cena miniMESA/TESE

37.500,- Kč.
Cena je za celý balíček (výkon, anestezie, hotelové služby, zamražení spermií, případné vyskladnění spermií k převozu a následná kontrola). Pokud se spermie při výkonu nenaleznou, vracíme poplatek 5.000,- Kč za nekonzumované služby. V ceně zákroku není případný převoz spermí na jinou kliniku.

Klinika

Výkon PESA/TESA provádíme v klinickém centru Iscare, Praha.
Bližší informace naleznete zde.

Lékaři

MiniMESA/TESE provádí Dr. Bittner, Dr. Zámečník a Dr. Čapka.

Odborný článek o chirurgické extrakci spermií

Extrakce spermií- Urologie pro praxi

Urologie pro praxi

MiniMESA/TESE

Naše profesionalita je klíčem k vaší spokojenosti

Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.